"Usalduses kasvamine"

Allikas: EMPAATIA.ee

Redaktsioon seisuga 15. september 2008, kell 09:13 kasutajalt 213.35.235.88 (arutelu)

10 moodulist koosnev seminariseeria, mis on mõeldud lapsevanematele, vanavanematele, lasteaiaõpetajatele, lapsehoidjatele ja kõigile neile, kes tegelevad lastega!

Esimene moodul "Südamega kuulamine" 13.septembril 2008 kell 9.00-15.00, Tallinnas

Sisukord

Juhendaja

[[image:]]

Merike Kahju, Keiti Marii vanaema, tänaseks juba täiskasvanud Maria ja Mihkli ema, empaatiatreener ja nõustaja, rahvusvaheliselt akrediteeritud suhtlemistreener.

Mis mind ajendas seminarisarja looma?


Olles ise ema ja vanaema, on mul ehe kogemus sellest, kui raske võib lapsevanema "amet" teinekord olla. Mäletan eredalt oma nõutust ja ahastust, kui mu lapsed keset ööd üles ärkasid ja tunde pealtnäha põhjuseta nutsid. Mulle meenub abituse ja ummikusolemise tunne, kui mu lapselaps soovib üht ja mina teist ning me ei mõista üksteist ja lugu lõpeb riiu ning pahandamisega.

Seminaride sari "Usalduses kasvamine" on loodud, toetamaks inimesi, kes tegelevad lastega. Selleks, et me oskaks ja suudaks luua emotsionaalset turvalisust, mis on laste arengu üheks eelduseks, nii kodus kui lasteaias. Et me oleks oma lastele eeskujudeks, kes arvestavad ja hoolivad nii suurte kui väikeste inimeste vajadustest. Et me leiaks endas rahu ja tasakaalu, toetamaks lapsi nende nututujude ja jonnihoogude hetkedel. Et me toetaks üksteist lastevanemate ja kasvatajatena, nii et me suudame luua oma lähedastega kvaliteetsuhteid. Selliseid suhteid, et mu laps tuleks ka siis, kui ta juba meheks või naiseks on sirgunud ja ütleks:"Sa oled mulle kallis!"

Seminaride sisu


Erinevates moodulites käsitleme nii teoorias kui praktikas järgmisi teemasid:

  • Südamega kuulamine - emotsionaalne intelligentsus praktikas.
  • Kiituse ja karistuse alternatiivid.
  • Armastav piiride seadmine.
  • Ühendus enne lahendusi.
  • Ausus, mis ühendab.
  • "Ei" kui kutse dialoogile.
  • Jonn ja pisarad - kuidas kõik osapooled emotsionaalselt terveks jääksid.
  • Sildistamise mõrud viljad.
  • Ema-isa kui ühtne ja efektiivne tiim.
  • Kaasav otsustusprotsess peres ja lasteaias.

Seminaris kasutame olulisel määral kogemusõppe meetodeid!

Seminari ülesehitus


Seminar koosneb kümnest 6-tunnisest moodulist - üks moodul kuus. Moodulid leiavad aset laupäeviti kell 9-15. Iga moodul kestab 6 akadeemilist tundi. Moodulite teemad otsustatakse jooksvalt iga eelneva mooduli lõppedes, vastavalt osalejate vajadustele. Moodulijärgselt osalejatele e-nõustamine ja supervisioon õpitud oskuste kinnistamiseks ja praktikasse rakendamiseks.

  • Esimene moodul 13.septembril 2008 - "Südamega kuulamine"
  • Teine moodul 1.novembril 2008
  • Kolmas moodul 29.novembril 2008
  • Neljas moodul 20.detsembril 2008
  • Viies moodul 24.jaanuaril 2009
  • Kuues moodul 21.veebruaril 2009
  • Seitsmes moodul 28.märtsil 2009
  • Kaheksas moodul 25.aprillil 2009
  • Üheksas moodul 16.mail 2009
  • Kümnes moodul 13.juunil 2009

Osaleda on võimalik nii üksikutes moodulites kui kogu seminarisarjas!

Tunnistus


Moodulites osaleja saab tunnistuse, mis tõendab, et läbitud koolitustunnid lähevad arvesse rahvusvahelise vägivallatu suhtlemise treeneriprogrammiga liitumisel.

Kursuse kohta kehtib koolitusluba nr 5189HTM.

Asukoht

Avaja Keskus, Müürivahe 17, Tallinn

Osalusest teavitamine:


Selleks, et toetada meid organiseerimisprotsessis, palun anna oma osalussoovist teada hiljemalt nädal enne mooduli algust.

Esimeses moodulis ja/või kogu seminarisarjas osalemisest teavita 5.septembriks 2008 Merikest.

Soovitav panus


Sinupoolne rahaline panus ühe mooduli eest võiks olla vahemikus 800.- kuni 2400.- krooni (koos k/m) Sinu enda valikul. (sisaldab õppematerjale, teepause, ühe mooduli järgset nõustamist ja supervisiooni). Kui ühest perest osaleb kaks inimest, siis võiksite kahepeale panustada vahemikus 1200.- kuni 3600.- krooni (koos k/m).. Asutustele lisandub käibemaks!

Osaledes kogu seminarideseerial (10 moodulis) ja tasudes kogu summa 10.septembriks 2008 on soovitav panus vahemikus 6400.- kuni 19200.- krooni

Panustada on võimalik ka osade kaupa vastavalt meievahelisele eelnevale kokkuleppele!

NB! Kui raha peaks olema ainuke takistus Sinu osalemisel, siis palun võta ühendust ja arutame muude võimaluste üle, kuidas me üksteise elu rikastada saaksime!

Osaleja saab maksuametilt taotleda tulumaksu tagastust tasutud koolitussummalt!

Suhtumine rahasse


Minu jaoks on raha üks paljudest vahenditest, mis võimaldab rahuldada minu sügavaid vajadusi - vajadust tunnustuse, vabaduse, turvalisuse, hingerahu, õppimise, toetuse, ühtsuse, ilu, harmoonia jms järele. Ma soovin, et Sa vaataksid enda sisse ning kaaluksid enda vajadusi - nii andmise vajadust kui vajadusi iseenda ja oma pere ülalpidamisel ja panustaksid just sellise rahahulga, mille kinkimisest Sa südamest rõõmu tunned! Samas soovin, et arvestaksid ka minu vajadustega.

Ma olen lootusrikas, kasutades sellist lähenemisviisi rahale, kuna ma eeldan, et see rahuldab pikemas perspektiivis meie kõigi vajadust õppimise järele ning toetab meid liikumisel sellise ühiskonna poole, kus iga inimese vajadused on väärtustatud.

Kontaktandmed:


Merike Kahju - empaatiatreener ja nõustaja, rahvusvaheliselt sertifitseeritud suhtlemistreener, [1] 55518652,


Kursuste tellimine "rätsepatööna"


Kui Sul on vähemalt 6-8-liikmeline grupp sõpru, tuttavaid või töökaaslasi, kes sooviks üksteist toetada ja koos õppida suhtlemist, mis toetab partnerluskultuuri nii perekonnas kui ühiskonnas, siis on võimalus koostada nii e-kursuseid kui tavakursuseid vastastikusel kokkuleppel nii teile kui juhendajale sobival ajal, kohas ja viisil!

Detailide läbirääkimiseks võta ühendust merikene@gmail.com, mob: 55518652.


Soovitan kirjandust:


A. Solter "Nutt ja jonnihood" (Väike Vanker 2008)

A.Kohn "Punished by Rewards"

V.Kindle Hodson, S.Hart "Respectful Parents, Respectful Kids"

Inbal Kashtan "Vanemaksolemine kogu südamest. Jagades hingesoojust, luues ühendust ja nähes valikuvõimalusi."

J. Mol "Growing up in Trust"


NB! Mitmed neist raamatuist on olemas mtü Empaatia raamatukogus (vt vasakul olevat linki "Raamatukogu")

Personaalsed tööriistad