VIRTUAALSED ÕPITOAD

Allikas: EMPAATIA.ee

Sisukord

Virtuaalne õpituba

Sel sügisel alustame kord kuus kolmapäeviti sündivate VIRTUAALSETE ÕPITUBADEGA.

  • 26.sept 2007 kell 19-20.30 - virtuaalne õpituba "Mida ma väärtustan lähisuhtes?" Keskendume selle märkamisele ja tähistamisele, mis toimib Sinu lähisuhtes, ammutamaks sellest väge, muutmaks suhet rõõmu- ja rahuldustpakkuvamaks.
  • 24.okt 2007 kell 19-20.30 - virtuaalne õpituba "Armastusevajadus ja viisid, kuidas seda rahuldada". Õpime eristama armastust kui vajadust ja armastust kui tunnet ning leidma loovaid võimalusi, kuidas rahuldada oma armastusevajadust.
  • 28.nov 2007 kell 19-20.30 - virtuaalne õpituba "Selle küsimine, mida ma soovin, viisil, mis jätab ruumi mõlema partneri vajadustele." Õpime teadvustama ja sõnastama oma soove selgelt, ilma manipuleerimise ja nõudmise energiata.
  • 19.dets 2007 kell 19.-20.30 - virtuaalne õpituba ""Hirmutav"" ausus." Õpime märkama "pisiasju", mida me tihti ütlemata jätame ning väljendama neid viisil, mis süvendab ühendust ja üksteisemõistmist.

NB! Jälgi teavet ka vahetult enne õpituppa registreerumist, sest õpitubade teemad võivad muutuda!

Kellele on mõeldud?

Õpitoad on mõeldud neile, kes on eelnevalt tuttavad loovsuhtlemise (vägivallatu suhtlemise) mudeli ja põhioskustega.


Osalemise eeltingimused:

Õpitubades osalemise eeltingimuseks on, kas:

a) oled läbi lugenud M.B.Rosenbergi raamatu "Vägivallatu suhtlemine. ELu keel." (Nebadon 2005) või

b) oled osalenud vähemalt 16 tunnisel vägivallatu/loovsuhtlemise koolitusel (e-kursusena või tavakursusena).

Teleklassis osalemiseks vajad ligipääsu internetile ja skype programmi, mille saad endale alla laadida ja installeerida siit http://www.skype.com/intl/et/download/skype/windows/downloading.html

Osalejate arv virtuaalses õpitoas on 1-9 inimest.


Registreerimine ja osaluspanus:

Osalemiseks saada oma elektrooniline portreefoto, e-posti aadress, skype kasutajanimi Merikesele hiljemalt õpitoalele eelneva nädala esmaspäevaks. Osaluspanus kanna OÜ Euromentor arvele Ühispangas 10220069828019.

Mind ja minu tegemisi toetab, kui Sa valid ühes õpitoas osalemise eest panustada vahemikus 350 - 1500 eek (käibemaks kaasaarvatud).

Juhtnöörid osalemiseks

  • Ole valmis oma arvuti või telefoni juures, tee vajalikud seadistused vähemalt 5 min enne planeeritud õpitoa algust ning sisene õpituppa paar minutit enne algusekellaaega, et me saaksime koos alustada.
  • Kui Sa liitud õpitoaga peale alustamise aega, on see samuti teretulnud, ainult palun ära teata kohe oma saabumisest, et me saaksime kaasa voolata sellega, mis hetkel sünnib – „piip“ on märguandeks meile, et uus inimene on liitunud ja me tervitame sind esimesel võimalusel.
  • Ole teadlik, et igasugune taustamüra (liiklusmüra, rääkimine jms) sinu keskkonnas on kosta tervele grupile. Seepärast püüa leida vaikne ruum õpitoa ajaks. Kui see ei ole võimalik, siis kasuta „Hääletu“ (mute) peale lülitamisevõimalust oma klahvistikul või numbrikettal ja kui soovid rääkida, siis vajuta uuesti "häälekale". Kui oled hääletul reziimil, siis sind ei kuulda, kuid sina kuuled gruppi.
  • Varu endale joogivett, tass teed või kohvi kohtumise ajaks lähedusse!
  • Võta ligi osalejate nimekiri (piltidega), siis on Sul lihtsam tunnetada ühist koosolemist ja järge pidada, kes räägib (näiteks paberil linnukest tehes) ning kes on veel rääkimata.
  • vPrindi välja ja võta ligi allpoololev õpitoa juhend, see aitab hoida silme ees kohtumise struktuuri – annab ülevaate, kus me omadega oleme ja kuhu liigume.
  • Ütle alati oma nimi, kui alustad rääkimist, set vastasel juhul võib olla raske tuvastada, kes parajasti räägib. Näiteks: Merike siin, ....
  • Jäta kõrvale kõik muud tegevused kohtumise ajaks ja võta endale aega olla täielikult kohal – kogu oma keha, hinge ja vaimuga.

Õpitoa ülesehitus:

1. Avaring – iga osaleja ütleb oma nime ja on võimalus jagada, kuidas tunneb ennast sel ajahetkel. Sihiks vaimne ja hingeline kohale jõudmine ja sisselogimine, ühenduse ja turvalisuse loomine grupis.

2. Kohtumise sisu – harjutused, küsimused, kommentaarid, ettevalmistatud materjalid (kui on olnud selliseid materjale selles konkreetse õpitoa eel)...

3. Sulgemisring:

3.1. kuidas tunned ennast nüüd, millised vajadused said rahuldatud, millised jäid rahuldamata selle kohtumise jooksul.

3.2. Hinnang kohtumisele, ettepanekud järgmise kohtumise mõnusamaks muutmiseks.

Personaalsed tööriistad